2024. 05. 09.
A népi játékok jegyében zajlott a Tavaszi Tornanap a Fesztyben

A rendhagyó sporteseményre második alkalommal került sor. Ezúttal is a népi játékok és a hagyományőrzés adták meg a nap sava–borsát.

(FOTÓ: Kötélhúzás a tornateremben)

- A tavalyi évben szerveztük meg első alkalommal ezt a sportos napot. A nagy sikerre való tekintettel az idén szerettük volna bővíteni a kört. Nagy örömmel töltött el mindnyájunkat, hogy hét iskola is elfogadta a meghívásunkat Nagyigmándról, Ácsról, a Felvidékről, Ógyalláról, valamint a komáromi általános iskolák közül a Koppánymonostori, a Szent Imre és a Petőfi iskola diákjai is köztünk voltak – tájékoztatott Pekár Bence, testnevelő tanár.

A tornanapon olyan nem mindennapi sportágakban mérették meg magukat a résztvevők, mint a gumicsizma hajítás, a kukoricamorzsolás vagy a zsákban kúszás, csúzli lövés.

Dr. Molnár Attila polgármester megnyitó beszédében üdvözölte a kezdeményezést, s mint mondta, ez a nap megannyi nagyszerű lehetőséget biztosít arra, hogy a diákok, játékos környezetben élhessék meg a mozgás fontosságát és a közösségi élményeket.

(FOTÓ: Dr. Molnár Attila polgármester és Simonicsné Lödör Melinda igazgató a megnyitón)

A megnyitó után a csaptok egy része a tornaterembe vonult, ahol először a kötélhúzásban próbálták meg magukat, majd a soron következő állomásokon mutathatta meg ki-ki a maga ügyességét és rátermettségét.

A csapatok a verseny végén, helytállásukért cserébe egy-egy szépen csillogó érmet vehettek át azzal a tudattal, hogy ennek a rendezvénynek nem a győzelem volt a célja, hanem hogy mindenki jól érezze magát és megismerhessék egymást a résztvevő iskolák diákjai.